• 3 adet yumurta 1 su bard. süt 1 su bard. su 1 çay bard. sıvıyağ 1 çay kaş. karbonat 8 su bard. un ==> Hamuru açmak için: Nişasta ==> Üzeri için: Tereyağı ==> İçi için: 3 su bard. inceltilmiş ceviz 2 çorba kaş. tozşeker ==> Şerbet için: 3 su bard. tozşeker 4 su bard. su

Kolay Baklava Tarifi

Hazırlanışı :

► Arkadaşlar Kolay Baklavamız için ilk olarak şerbetimiz için şekerimizi ve suyumuzu yaklaşık olarak 10 dk. Kadar kaynatıp soğuması için bekletiyoruz.

► Daha sonra hamurumuz için sütümüzü sıvıyağımızı suyumuzu yumurtamızı ve karbonatımızı az az un ekleyerek hamurumuzu yoğuruyoruz ve dinlendirmeye bırakıyoruz.

► Hamurumuzu yaklaşık olarak 30 parçaya ayırıyoruz. Sonrasında 10 arlı bezeler halinde parçalara ayırarak nişasta ile güzelce açıyoruz.

► Sonrasında hamurlarımızın hepsi üst üste gelecek şekilde açılarak tepsimize yayıyoruz. Üstüne ceviz ve şeker karışımımızı serpiştiriyoruz.

► Geriye kalan 10 bezemizde aynı metodla açarak cevizlerimizin üstüne örtüyoruz. Sonrasında hamurumuzu baklava şeklinde dilimliyoruz.

► Daha sonrasında ısıtmış olduğumuz tereyağımızı hamurumuzun üstüne gezdiriyoruz. Böylelikle kolay baklavamız pişmeye hazır hale gelmiş oluyor. Tepsimiz fırından çıktıktan sonra sıcak hali ile soğumuş olan şerbetimiz üstüne yayılır. Umarım yapımı kolay olan baklavamız sizinde hoşunuza gider. Afiyet olsun…

Tarif : Oktay Usta Kolay Baklava
( Kolay Baklava nasıl yapılır ? )


Benzer Tarifler: