• 1,5 çay fincanı un 1/2 su bard.pudra şekeri 1 çay bard.mısır nişastası 150 gr.tereyağı 1 adet limon 1 paket vanilya 1 fiske tuz == İç harcı için == 1 çay finc.pudra şekeri 1 limon kabuğu rendesi 50 gram tereyağı 2 çorba kaş.bal == Mantolamak için == Toz şeker Sarı gıda boyası

Limonlu Kurabiye Tarifi

Hazırlanışı :

► Arkadaşlar limonlu kurabiyemiz için ilk olarak kabımızın içine tereyağımızı küçük parçalara ayırarak koyuyoruz.

► Üstüne 1 limon kabuğunu rendeleyerek alıyoruz ve pudra şekerimizi ekliyoruz. Daha sonra unumuzu nişastamızı vanilyamızı ve kabartma tozumuzu ekliyoruz.

► Kıvamını alana kadar iyice yoğuruyoruz. Hamurumuz kıvamını aldıktan sonra ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak ortalarına çukur açıyoruz.

► Sonrasında kurabiyelerimizi mantolamak için hazırlamış olduğumuz şekerimize gıda boyamıza buluyoruz. Daha sonra yağlı kağıt serilmiş olan fırın tepsimize güzelce diziyoruz.

► Fırınımızı 180 derecelik ısıya gelene kadar ısıtıyoruz. Fırınımız ısınana kadar bizde üzeri için olan sosumuzu hazırlıyoruz.

Üstünün Sosu için :

► Tereyağını eriterek içerisine şekerimizi limon kabuğumuzun rendesini ve balımızı birlikte güzelce karıştırıyoruz.

► Kurabiyelerimiz piştikten sonra servis tabağımıza alıyoruz. Kurabiyelerimizin çukur kısmına hazırlamış olduğumuz karışımı dolduruyoruz. Afiyet olsun…

Tarif : Oktay Usta Limonlu Kurabiye
( Limonlu Kurabiye nasıl yapılır ? )

Videolu Limonlu Pasta Tarifi :
[5FzYTdsP1XU]


Benzer Tarifler: